New 2026 Forest River RV Vibe 2600RK Travel Trailer
Adventure Just Got an Upgrade!
Forest River Vibe travel trailer 2600RK highlights:
- Rear Kitchen
- Two Recliners
- Private Bedroom
- Fiberglass Front Cap
Floorplan Highlights (2600RK = Rear Kitchen)
- Rear kitchen layout (big counter space + windows)
- Large living area with:
- Tri-fold sleeper sofa
- Theater seating (2 recliners)
- 5-person dinette
- Front private bedroom with king bed
- Single slide-out to open up living space
- Washer/dryer prep included
This layout is designed for comfort over max sleeping capacity—more “apartment feel” than bunkhouse.
Notable Features
- Dual A/C units (strong cooling for hot climates)
- Tankless water heater
- 65" smart TV
- 3-in-1 convection microwave/air fryer
- Enclosed/heated underbelly (better for cold weather)
- Large 20' awning
- Residential-style furniture
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $16,837
Sale Price: $44,997
Stock# 114394
Interior Color: RYE
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | RYE |
| Hitch Weight | 875 lbs |
| Dry Weight | 6938 lbs |
| Cargo Capacity | 2737 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 96 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| TV Info | LR 65" Smart TV |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4TVBB20T4127881 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


