New 2026 Forest River RV Wildcat XL 30BAM Fifth Wheel
*RON HOOVER BUILD*You are going to love this RON HOOVER EXCLUSIVE fifth wheel!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $39,633
Sale Price: $69,997
Stock# 93589
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: ONYX
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Interior Color | ONYX |
| Exterior Color | BEIGE |
| Hitch Weight | 2260 lbs |
| Dry Weight | 11208 lbs |
| Cargo Capacity | 2260 lbs |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | 2 BEDS KING and QUEEN |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 18.5 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | KING |
| LP Tank Capacity | 2 |
| Water Heater Capacity | 60000 gal |
| Water Heater Type | TANKLESS |
| AC BTU | 48000 btu |
| TV Info | SMART TVs |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 60 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 5ZT3WCVBXTG400066 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


