New 2026 Forest River RV Wildcat XL 38BNB Fifth Wheel
*RON HOOVER BUILD*You are going to love this RON HOOVER EXCLUSIVE fifth wheel!!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $43,180
Sale Price: $74,997
Stock# 93602
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: ONYX
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Interior Color | ONYX |
| Exterior Color | BEIGE |
| Hitch Weight | 2595 lbs |
| Dry Weight | 13568 lbs |
| Cargo Capacity | 3027 lbs |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 2 QUEEN BEDS 2 BUNKS |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Water Heater Capacity | 60000 gal |
| Water Heater Type | TANKLESS |
| AC BTU | 48000 btu |
| TV Info | 4K SMART TVs 50" and 70" |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 4 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 5ZT3WC3B2TG400078 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


