New 2026 Forest River RV Wildwood 27RK Travel Trailer
Rear Kitchen / Versa Lounge & Desk/ Out Door Kitchen / 200 Watt Roof Solar/ TWO AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 WILDWOOD 27RK
- CRESCENT DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- SPARE TIRE & CARRIER
- 15K BTU AC DUCTED W/QUICK COOL IPO 13.5
- WASHER/DRYER PREP
- 2ND 13.5K BTU AIR CONDITIONER W/50 AMP
- SERVICE
- 200W SOLAR PANEL W/30 AMP CONTROLLER
- EDGE PROGRAM DISCOUNT
- RVIA SEAL
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $15,753
Sale Price: $36,995
Stock# 3815
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 955 lbs |
| Dry Weight | 6863 lbs |
| Cargo Capacity | 2892 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Custom King Versa Tilt |
| Refrigerator Type | Oversized |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 282446 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


