New 2026 Forest River RV Wildwood 36VBDS Travel Trailer
TWO BEDROOM / VERSA-BUNKS / KING BED / 200 W SOLAR PANEL / 2 AC
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 WILDWOOD 36VBDS
- CRESCENT DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- WASHER/DRYER PREP
- 2ND 13.5K BTU AIR CONDITIONER W/50 AMP SERVICE
- 200W SOLAR PANEL W/30 AMP CONTROLLER
- VERSA-BUNKS
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $13,388
Sale Price: $41,995
Stock# 37818
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1155 lbs |
| Dry Weight | 8533 lbs |
| Cargo Capacity | 1582 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Custom King Versa Tilt, Versa Queen |
| Refrigerator Type | Oversized |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 812925 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


