New 2026 Forest River RV Wildwood FSX 165RKS Travel Trailer
INCOMINGForest River Wildwood FSX travel trailer 165RKS highlights:
- Hidden Split Bunk Bed
- Rear Kitchen
- 15' Power Awning
- Twin Beds with King Conversion
You'll love this versatile and spacious travel trailer for four to five! The rear kitchen includes a two-burner cooktop and microwave oven to cook meals, plus a 12V refrigerator for food storage. There is also a spice rack door that opens up to the hidden split bunk bed the little ones are sure to love. After a day outdoors, you can freshen up in the walk-thru bath, then relax on the sofa across from the entertainment center. A front bedroom includes twin beds, or you can convert them to a king-size bed depending on your needs!
The Forest River Wildwood FSX travel trailers and toy hauler travel trailers are ultra comfortable and lightweight, perfect for first time or seasoned campers alike! You will love how easy it will be to relax with residential features that will make your space feel just like home, and the durable construction means you can enjoy your RV for years to come. There are a wide variety of floorplans to choose from, including couple's trailers, bunk models, and toy haulers, all with full bath and kitchen amenities and plenty of storage for all your gear!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# V165RKS
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 468 lbs |
| Dry Weight | 4667 lbs |
| Cargo Capacity | 901 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 90 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Twin with King Bed Conversion |
| Refrigerator Type | Extra Large Black Glass 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' Power w/Adjustable Legs & LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


