New 2026 Forest River RV Wildwood FSX 181RT Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Wildwood FSX toy hauler 181RT highlights:
- Front Queen Bed
- Walk-In Pantry
- Full Pass-Through Storage
- 12' Power Awning with LED Lights
Load up the dirt bikes and grab your helmets for a fun weekend riding the trails. This lightweight toy hauler features a 3,000 lb. capacity ramp door for easy unloading, and you can enjoy a quick lunch at the table in front of the flip-down sofa before heading out. There is a private shower and toilet to freshen up in after your adventures, and the two burner cooktop will be perfect to whip up dinner. You'll want nothing more at the end of the day than to crash on the front queen bed with overhead storage for your belongings!
The Forest River Wildwood FSX travel trailer and toy haulers are easy to tow and easy to love, so come take a look! They are constructed with an xtrmPly, one-piece seamless PVC roof membrane, a steel I-beam frame, and diamond plate rock guard for added protection against debris during transport. The Best In Class Value Package includes a power awning with adjustable legs, a USB charging port package, a seamless countertop, and an on-demand tankless water heater with active freeze protection to name a few features. The FSX Family Camping Package includes even more hassle-free features, such a, a 13.5 BTU roof mounted A/C, a power vent fan, stabilizer jacks, and more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $8,391
Sale Price: $23,995
Stock# 3248
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 530 lbs |
| Dry Weight | 3578 lbs |
| Cargo Capacity | 1352 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 13 ft 5 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 12' Power with Adjustable Legs and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TWDT18TT146053 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


