New 2026 Forest River RV Wildwood Grand Lodge 42FLDL Destination Trailer
FRONT LIVING/ TWO STORY / THREE BEDROOMS / TWO ENTRY DOORS / THEATER SEATING !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 WILDWOOD 42FLDL
- CRESENT DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- SOLID SURFACE COUNTERTOPS
- WASHER/DRYER PREP
- STAB JACKS (6)
- EXTREME WEATER PACKAGE
- RVIA SEAL
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $29,432
Sale Price: $69,995
Stock# 39260
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1720 lbs |
| Dry Weight | 12209 lbs |
| Cargo Capacity | 1511 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Available Beds | King with Versa Tilt |
| Refrigerator Type | Side by Side |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 21' with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 065274 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


