New 2026 Forest River RV Wildwood Grand Lodge 42VERANDA Destination Trailer
ONE OF A KIND PATIO KITCHEN / TWO STORIES / TWO BEDROOMS / VERSA TILT KING BED / SLIDE TOPPERS !!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 WILDWOOD 42VERANDA
- CRESCENT DÉCOR
- BEST IN CLASS VALUE PACKAGE
- SOLID SURFACE COUNTERTOPS
- STAB JACKS (4)
- EXTREME WEATHER PKG
- EDGE PROGRAM DISCOUNT
- RVIA SEAL
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $27,422
Sale Price: $81,995
Stock# 38659
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1815 lbs |
| Dry Weight | 13754 lbs |
| Cargo Capacity | 2446 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Versa-Tilt Custom King, Queen |
| Refrigerator Type | Side by Side |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 13' and 18' with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 065273 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


