New 2026 Forest River RV Wildwood Heritage Glen 270FKS Travel Trailer
Front Kitchen / 2 Slideouts / Outdoor Kitchen / Theatre Seating / 200 WATT ROOF MOUNTED SOLAR PACKAGE
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 HERITAGE GLEN 270FKS
- DUNE INTERIOR DÉCOR
- EXPEDITION PACKAGE
- ELEVATED VALUE PACKAGE
- 200 WATT ROOF MOUNTED SOLAR PACKAGE
- 200W PANEL, 30AMP CHARGE CONTROLLER, 12V BATTERY
- DELUXE FRONT CAP PROTECTIVE COVER
- RIVA SEAL
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $19,201
Sale Price: $45,995
Stock# 38425
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 1160 lbs |
| Dry Weight | 8243 lbs |
| Cargo Capacity | 1717 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 31500 btu |
| TV Info | LR 50" LED Smart TV |
| Awning Info | 19' with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 028054 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


