New 2026 Forest River RV Wildwood Heritage Glen 356QB Fifth Wheel
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
2026 Forest River Wildwood Heritage Glen fifth wheel 356QB highlights:
- Unique Rear Entry
- Two Full Bathrooms
- Bunkhouse Suite
- 50" LED TV with Fireplace
- Panoramic Windows
- Outside Kitchen/Bar
DUNE INTERIOR DECOR
EXPEDITION PACKAGE
ELEVATED VALUE PACKAGE
200 WATT ROOF MOUNTED SOLAR PACKAGE 200W PANEL, 30AMP CHARGE CONTROLLER, 12V BATTERY
3RD 15K BTU A/C
6 PT AUTO LEVEL
DUAL SLIDE BUNKHOUSE SUITE
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $37,513
Sale Price: $62,995
Stock# 15716
| Sleeps | 10 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1790 lbs |
| Dry Weight | 11249 lbs |
| Cargo Capacity | 2541 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" LED Smart TV |
| Awning Info | 21' with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FWBM23TV711127 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


