New 2026 Forest River RV Wildwood Heritage Glen Hyper-Lyte 28RKHL Travel Trailer
JUST ARRIVED!!
Call for details.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $21,705
Sale Price: $37,995
Stock# 7994
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 840 lbs |
| Dry Weight | 7015 lbs |
| Cargo Capacity | 2600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Refrigerator Type | 12V Black |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 18000 btu |
| Awning Info | w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4X4TWBD26TU028914 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


