New 2026 Genesis Supreme GCK4016 Toy Hauler Fifth Wheel
LOWEST PRICE IN THE USA!!! WE BEAT EVERY GENESIS DEALER!! WE SHIP!!!
2026 Genesis Supreme Toy Hauler Fifth Wheel - GCK4016
THIS UNIT IS EQUIPPED WITH THE FOLLOWING OPTIONS:
- 3 A/C - Power & Cooling Upgrade Pkg W/6.0 Yamaha Gen
- Hydraulic Jacks
- Wireless Back up Camera
- Generator Auto Command
- Supreme Package
- Premier Package
- Deluxe Package
- Central Vacuum System
- Keyless / Remote Entry Lock REAR DOOR
- 32" TV in Bedroom
- Secondary Fuel Tank w/Pump Station
- Arctic Package
- 2nd Side Awning
- Cable Kit
- 32" TV W/Swivel Bracket in Cargo
- Reinforced Upper Deck for Goose Neck Adapter
- Storage Above Generator
- 12V Air Compressor
- Tariff pricing
- Galley Waterfall Sink W/Accessories
- Upgraded Interior Neon Lighting
- Sidewalls Sunsation Glass
- Upgraded Dual Electric Recliner Sofas W/LED
- Wi-Fi Ready
- Pacific West Associates Tag
- RVIA Certification Tag
Genesis Supreme Toy Hauler Fifth Wheel GCK4016 Highlights:
- RV King Bed
- Triple Slides
- Loft
- Fireplace
- Opposing Dinette with Upper Bunk
- Sofa Slide Out
If you enjoy riding the trails and camping with more friends and family, this toy hauler is for you! The 16' 0" cargo length in the separate garage will provide plenty of space for your toys and your guests. They can sleep on the opposing dinette or on the power queen bed and loft. The combined kitchen and living area includes a sofa slide out, a second sofa, plus a U-shaped kitchen counter. There is also a fireplace and 50" TV within the entertainment center so you can enjoy movie nights. A full bath with a shower skylight and power vent will allow you to clean up each day, and the front private bedroom is sure to make you feel at home. There is an RV king bed, dual opposing slides with wardrobes and vanities to keep all your belongings organized plus more storage space!
All sizes of off-road toys can fit into one of these Genesis Supreme fifth wheel toy haulers or travel trailer toy haulers! They are made for the outdoor enthusiasts and can handle harsh environments while still providing a luxurious lifestyle. With innovative floorplans built by engineers, you can know you will find what you're looking for in a toy hauler. Start your off-road journey today with your favorite m
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $56,603
Sale Price: $99,982
Stock# 14983
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 46 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 4050 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Dry Weight | 15910 lbs |
| Cargo Capacity | 4590 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 11860 lbs |
| Garage Size | 15 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Two Way 110V/LP DSI |
| TV Info | LR 50" TV |
| Awning Info | Power with LED Light Strip |
| Axle Count | 3 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7HN1FE134TP479423 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


