New 2026 Genesis Supreme GCKS395 Toy Hauler Fifth Wheel
LOADED AND NOT BAKING UNDER A HOT SUN!
THIS UNIT IS EQUIPPED WITH THE FOLLOWING OPTIONS:
- 3 A/C Power & Cooling Upgrade Pkg W/Onan 5.5 Fuel Injection Gen IPO 6.0 Yamaha
- Fuel System CARB/EPA Compliant (Required W/Onan Gen)
- Upgraded Hitch Roto Flex (Forced Option)
- (1)-200W Panel, 1500W Pass Thru Inverter (Forced Option)
- TV - Bedroom 32"
- TV-Livingroom 50" IPO 40"
- Entertainment Center w /50" TV and 30" Fireplace (Garage)
- Hydraulic Jacks (Forced Option)
- Fold Down Stairs w/Fold Entry DR Handle (Main Entry)
- Double Door Refrigerator 12V 15.6 CU. FT. W/1 Addt'l Solar Panel
- Large Over The Range Microwave
- Arctic Package*
- Central Vacuum System
- Supreme Package (Forced Option)
- Premier Package (Forced Option)
- Deluxe Package (Forced Option)
- EZ Flex Suspension for Triple
- USB 12V Charger Addt'l (Slide out)
- Short Leg Happi Jack W/ Sofa & 2 Chairs
- Recliner Sofa IPO U-Shape Dinnette
- Reinforced Upper Deck for Goose Neck Adapter (Forced Option)
- Storage Above Generator (Forced Option)
- 12V Air Compressor (Forced Option)
- Tariff pricing (Forced)
- Galley Waterfall Sink W/Accessories (Forced Option)
- Upgraded Interior Neon Lighting (Forced Option)
- Sidewalls Sunsation Glass (Forced Option)
- Wi-Fi Ready (Forced Option Promotional)
- RVIA Certification Tag (Req'd)
Genesis Supreme toy hauler GCK395 highlights:
- 16' 1" Separate Garage
- Double Slides
- Kitchen Pantry
- Two Power Awnings
- Garage Fireplace
You won't to camp any other way than in this triple axle, dual entry toy hauler! Your guests can make the separate garage their bedroom at night since there is a Happi Jack bed with an opposing dinette plus more sleeping space and a fireplace to keep them cozy. You'll find your own accommodations in the front private bedroom with an RV king bed, dual nightstands, and a wardrobe slide out to keep all your clothes tidy. The combined kitchen and living area is designed perfectly to entertain and relax since there is a U-shaped dinette slide, a large pantry for snacks, and a 40" TV with a fireplace!
All sizes of off-road toys can fit into one of these Genesis Supreme fifth wheel toy haulers or travel trailer toy haulers! They are made for the outdoor enthusiasts and can handle harsh environments while still providing a luxurious lifestyle. With innovative floorplans built by engineers, you can know you will find what you're looking for in a toy hauler. Start your off-road journey today with your favorite model!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $51,071
Sale Price: $97,992
Stock# 14962
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 42 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2952 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 13987 lbs |
| Cargo Capacity | 4013 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 90 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 36" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 11035 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| TV Info | LR 40" TV |
| Awning Info | 20' Power w/LED Light Strip, 9' Side |
| Axle Count | 3 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7HN1FEX32TP479380 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


