New 2026 Genesis Supreme Rage'n 3720 GSSB Toy Hauler Fifth Wheel
Genesis Supreme Rage'n toy hauler 3720GSSB highlights:
- Master Suite
- Front Bedroom
- Lounge Chairs
- Two Slides
This fifth wheel is perfect for four! The rear bed provides a serene sleeping area, perfect for unwinding after a long day of adventure. The living room is a cozy retreat, featuring two swivel rocker chairs with tables for comfortable seating and relaxation, overhead storage for additional space for luggage and gear, and a TV for entertainment. Enjoy quality time with family and friends in this inviting area. The full bathroom provides a convenient and functional space for getting ready, perfect for daily use. The front bedroom is a peaceful sanctuary, providing a comfortable sleeping area for relaxation.
Your camping life is going to be a blast with the Genesis Supreme Vortex toy hauler! The innovative floorplans provide you with everything you need for memorable trips. These models can withstand the extreme heat of the desert, while still keeping you comfortable inside. There are kitchen and bath amenities inside, along with ample storage space for your belongings. With a wide variety of floorplans to choose from, you're sure to find the Vortex that fits your needs best!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $51,595
Sale Price: $91,978
Stock# RN79746
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 478 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 3080 lbs |
| GVWR | 17500 lbs |
| Dry Weight | 12660 lbs |
| Cargo Capacity | 4840 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Available Beds | T King bed |
| Refrigerator Type | Dual Swing |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 9580 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" TV, BR 32" TV |
| Awning Info | Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | TP479746 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


