New 2026 Genesis Supreme Rage'n R3417GSSB Toy Hauler Fifth Wheel
Genesis Supreme Rage'n fifth wheel R3417GSSB toy hauler highlights:
- Double Slides
- Front Private Bedroom
- Three Burner Cooktop
- Huge Shower
This spacious toy hauler is ready for adventure when you are. You'll sleep soundly on the 'T' king memory foam bed in the front bedroom, and there is a large front wardrobe to keep your things organized. A full kitchen includes a three burner cooktop, extra large residential microwave, and a 10 cu. ft. refrigerator for food storage. And the power sofa bed and upper bunk provide guests a place to sleep each nigh!
The Rage'n fifth wheel and travel trailer toy haulers by Genesis Supreme are the perfect match for outdoor enthusiasts. The innovative floorplans include many at-home features and conveniences to make each trip enjoyable. Loading up your toys will be easier than ever since there is a 102" wide-body design, and the durable construction means you can enjoy your toy hauler for years to come. There are many different features available, depending on the model you choose, plus available options to further customize your unit. Choose a Rage'n toy hauler today!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $52,381
Sale Price: $82,978
Stock# RN79738
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" TV, BR 32" TV |
| Awning Info | Power w/LED Light Strip |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7HN1FER22TP479738 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


