New 2026 Grand Design Imagine 2670MK Travel Trailer
Outdoor Kitchen | Power Tongue Jack | Solar
Grand Design Imagine 2670MK – Work & Relax in Style
Key Features:
- Dedicated Desk Space – Perfect for working remotely while on the road.
- Kitchen Island – Extra prep space for cooking your favorite meals.
- Cozy Fireplace – Adds warmth and ambiance to your living space.
- Theater Seating – Upgraded for maximum comfort while watching the telescoping 40" LED HDTV.
- Booth Dinette – A comfortable space for dining or game nights.
- Private Bedroom – Features a 60" x 80" queen bed for a restful night’s sleep.
- Pet-Friendly Features – Includes a built-in pet dish.
- Outdoor Kitchen – Griddle and 1.6 cu. ft. refrigerator for cooking outside.
Enhanced Performance & Durability:
- Two A/C Units – Stay cool and comfortable in any climate.
- ABS Axle Assembly with Sway Control – Added stability for a smooth towing experience.
- Extended Season Camping Package – Includes a high-capacity furnace, heated and enclosed underbelly with suspended tanks, dedicated heat duct to the subfloor, and high-density roof insulation with attic vent.
- Spacious Interior – 81" radius ceilings and large panoramic windows for an open, airy feel.
- Exclusive Drop-Frame Pass-Through Storage – Provides extra space for all your gear.
- Universal Docking Station – Convenient, all-in-one location for utilities and hookups.
Contact us today to confirm options and availability!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $20,055
Sale Price: $45,969
Stock# 104271
Interior Color: BRYNLEE TEAK
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | BRYNLEE TEAK |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| GVWR | 8495 lbs |
| Dry Weight | 6845 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | ST225/75R15LRE |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" Telescoping Hi Def LED TV |
| Awning Info | 21' Power Adjustable w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573TE322XT6655405 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


