New 2026 Grand Design Imagine 3210BH Travel Trailer
The master bedroom features a private entry/exit door and easy access to the walk-through bathroom, complete with a 30" x 36" walk-in shower with skylight, toilet, sink, and linen storage.
"This is the manufacturer's minimum allowed advertised price, contact us today for your unbeatable personalized quote."
NEW 2026 Grand Design Imagine Travel Trailer 3210BH Highlights:
-
Quad Bunks for extra sleeping space
-
Walk-Through Bath with skylight
-
Double Entry Doors for convenience
-
Kitchen Island with ample prep space
-
Drop-Frame Pass-Through Storage for gear
-
Outside Griddle & 1.6 cu. ft. Refrigerator
-
Two 9'6" LED-Lit Awnings
The NEW 2026 Grand Design Imagine 3210BH is perfect for larger families or groups who want to travel together in comfort. With two private bedrooms, including a master suite up front, this travel trailer ensures everyone has their own space. The master bedroom features a private entry/exit door and easy access to the walk-through bathroom, complete with a 30" x 36" walk-in shower with skylight, toilet, sink, and linen storage.
The kitchen island provides plenty of prep space and allows you to stay engaged with the rest of your group while cooking. Meals can also be made outside using the outside griddle and 1.6 cu. ft. refrigerator, ideal for late-night snacks or entertaining under the stars. With quad bunks, this Imagine model offers additional sleeping space for kids or guests. Two LED-lit 9'6" awnings create outdoor living areas perfect for gathering, relaxing, or dining outside.
Built for comfortable camping in any season, the Imagine includes a high-capacity furnace, heated and enclosed underbelly with suspended tanks, designated heat duct to the subfloor, and high-density roof insulation with attic vent. Large panoramic windows let in natural light while maintaining views of the outdoors. The exclusive drop-frame pass-through storage compartment gives you space for all your gear, and the universal docking station keeps utilities organized. Oversized tank capacities reduce the frequency of fill-ups and emptying, letting you focus on adventure instead of chores.
Why Buy from Campers Inn RV Tucson?
Campers Inn RV Tucson offers expert guidance, competitive pricing, and a trusted support network for every step of your RV journey. From purchase to service, we ensure your adventure starts right.
Inventory/Stock Images may be shown. Colors and specifications may vary. Call our AMAZING TEAM for details.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $27,727
Sale Price: $54,989
Stock# 21173360
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 991 lbs |
| GVWR | 10195 lbs |
| Dry Weight | 8725 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | ST225/75R15LRE |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR Hi Def LED TV |
| Awning Info | (2) 9' 6" Adjustable Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 573TE3728T6656187 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


