New 2026 Grand Design Momentum MAV 17MAV Toy Hauler Travel Trailer
Our Pricing is Lower Than This! Grand Design does not allow us to display it, but we can text it to you instantly. Click for Pricing Details! Features include: Solar Package | 11' 6" Garage | Queen Murphy Bed
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $13,748
Sale Price: $33,989
Stock# 109878
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 873 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 5542 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | ST225/75R15LRE |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 27" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 11 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 13' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Solar Wattage | 180 watts |
| VIN | 573TM2323T7704255 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


