New 2026 Grand Design Reflection 324MBS Fifth Wheel
Two A/Cs | Outside Kitchen | Upgraded Solar | ABS Axle Assembly w/ Sway Control
Grand Design Reflection Fifth Wheel 324MBS Highlights:
- Middle Bunkhouse
- 92" U-Shaped Lounge
- 78" Triple Theater Seats
- 40" TV with Fireplace
- Outside Griddle
- Two A/C Units
- 370W Upgraded Solar Package
- ABS Axle Assembly w/ Sway Control
Flexible Middle Bunkhouse for Guests, Office Space, or Extra Living
When you need a versatile extra room, this middle bunkhouse delivers with a slide-out featuring dual bunks and drawers, plus a full-size dresser. Whether used as a second bedroom, private lounge, or dedicated office, this space adapts to your needs with ease.
Comfortable Master Suite
Retreat to the front private bedroom where a walk-around queen bed awaits. With ample wardrobe storage and windows for natural light and ventilation, this suite ensures a restful night's sleep wherever you travel.
Spacious Rear Living Area
Relax and unwind in the expansive rear living space featuring 78" triple theater seats and a massive 92" U-shaped lounge with a table. Large windows within the slide-out provide beautiful campsite views and plenty of natural lighting. Enjoy cozy evenings by the 40" TV and fireplace combo.
Gourmet Kitchen with Island
Cooking is a delight in the well-appointed kitchen that includes a large island for additional prep space, a 16 cu. ft. refrigerator, stainless appliances, and a spacious pantry for dry goods. An outside kitchen with a griddle and 1.6 cu. ft. refrigerator lets you take the meal prep outdoors as well.
Built for Smooth Towing & Off-Grid Capability
This 324MBS is equipped with an upgraded 370W solar package to enhance off-grid performance, along with an ABS axle assembly with sway control for improved stability and safety on the road. Dual A/C units keep the interior cool in any climate.
Disclaimer: Contact us today to confirm availability, features, and options. Specifications are subject to change without notice.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $24,441
Sale Price: $69,989
Stock# 106668
Interior Color: COLLINS
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Interior Color | COLLINS |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 13995 lbs |
| Dry Weight | 11200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 74 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| Tire Size | ST235/80R16RLE |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" TV |
| Awning Info | 19' One-Touch Electric LED |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR3821T9930747 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


