New 2026 Grand Design Solitude 310GK Fifth Wheel
Kitchen Island; abundant storage; prepped for dishwasher and washer/dryer
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $48,309
Sale Price: $119,989
Stock# 110148
Interior Color: WALNUT
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Int Height | 8 ft 1 in |
| Interior Color | WALNUT |
| Hitch Weight | 2350 lbs |
| GVWR | 19000 lbs |
| Dry Weight | 12100 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Tire Size | ST215/75R 17.5 LRH |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED Smart TV |
| Awning Info | 10' 4" and 16' Power w/Integrated LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FS362XTAA23620 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


