New 2026 Gulf Stream RV Conquest 6237LE Motor Home Class C
- Booth Dinette
- Wardrobe
- Full Bathroom
- Bunk Over Cab
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $47,797
Sale Price: $76,995
Stock# 24547
Chassis: Ford E350
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E350 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Torque | 425 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10.2 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 42 lbs |
| Water Heater Type | Tankless Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1HA3GSC74SN015552 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


