New 2026 Gulf Stream RV Conquest Class C 6237LE Motor Home Class C
Chevy Chassis! Gas Engine! Great Fuel Economy!
- Booth Dinette
- Wardrobe
- Full Bathroom
- Bunk Over Cab
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $45,643
Sale Price: $74,999
Stock# 259853
Chassis: Ford E350
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Exterior Color | WHITE |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E350 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Torque | 425 ft-lb |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 42 lbs |
| Water Heater Type | Tankless Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1GB3GSC77R1259853 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


