New 2026 Jayco North Point 377RLBH Fifth Wheel
Jayco North Point fifth wheel 377RLBH highlights:
- Middle Bonus Room
- Loft Bunk Area
- Four Slides
- Kitchen Island
- King Bed Slide
- Pull-out Griddle
You can work from anywhere with this fifth wheel thanks to the middle bonus room that offers a desk with TV above, a tri-fold sofa with removable table, a flip-up bunk and a murphy bed. This multi-use room works for just about anything including an extra living area and bunkhouse. The linen cabinet in the full bathroom, the drawers / hamper in the bedroom, and the overhead cabinets plus multiple shelves throughout the floorplan allows you to bring whatever you want. Enjoy cooking in the kitchen that provides an island with a flip-up butcher block, a residential refrigerator, a pantry, and everything you need to keep everyone fed. The theater seats and the tri-fold sofa are great places to sit while watching the 4K Smart LED HDTV with fully digital HDMI output and home entertainment system with subwoofer.
With any North Point fifth wheel by Jayco you begin with a strong foundation with a custom frame, designed and sized specifically to best support each unit. Constructed with Stronghold VBL™ aluminum framed, vacuum bond laminated walls and the Magnum Truss™ XL6™ roof system with an Alpha roof membrane system, which is the strongest tested roof in the industry. The 5-Star Handling package is included with H-rated tires with TPMS, a MORryde rubber pin box, Dexter axles with Nev-R-Adjust brakes, MORryde CRE-3000 rubberized suspension and wet bolt fasteners and bronze bushings. The interior has handcrafted hardwood glazed doors and drawers, vinyl flooring throughout, an integrated under-mount sink in the main bathroom, plus so much more you just have to see one to believe it all!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $41,123
Sale Price: $110,995
Stock# T1LL0119
Exterior Color: White
Interior Color: Dune Grey
| Sleeps | 9 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 8 ft 6 in |
| Interior Color | Dune Grey |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 2800 lbs |
| GVWR | 18100 lbs |
| Dry Weight | 15560 lbs |
| Cargo Capacity | 2540 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 215/75R17.5"H |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | GE Residential |
| Refrigerator Size | 21 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 40 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 4K Smart LED HDTV, BR 32" 4K Smart TV |
| Awning Info | 11' and 20' Electric with Integrated LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 3 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 1UJCD0BV6T1LL0119 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


