New 2026 Keystone RV Alpine Avalanche Edition 366LS Fifth Wheel
FULL BODY CUSTOME PAINT / LARGEST L-SHAPED SOFA / REAR KITCHEN / 6 POINT HYDRAULIC AUTO LEVELING / SOLAR FLEX PROTECT / 3 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 AVALANCHE 366LS
- DÉCOR – AVALANCHE – DOVETAIL
- EXTERIOR DÉCOR – AVALANCHE – CUSTOM PAINT – BLACK STEEL
- BASE CAMP PACKAGE
- SOLAR FLEX PROTECT
- 6 POINT HYDRAULIC AUTO LEVELING
- ROAD ARMOR PIN BOX
- DUAL 15K A/C PACKAGE
-
REFRIGERATOR – 12V – 20 CF
- 13.5K 3RD A/C
- RVIA SEAL – GO CAMPING
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $36,945
Sale Price: $89,995
Stock# 38845
Interior Color: Dovetail, Lodge
| Sleeps | 5 |
| Slides | 5 |
| Length | 40 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Dovetail, Lodge |
| Hitch Weight | 2365 lbs |
| Dry Weight | 14027 lbs |
| Cargo Capacity | 2173 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 83 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 65" TV |
| Awning Info | 9' and 16' Power Carefree w/Adjustable Arms |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 760320 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


