New 2026 Keystone RV Alpine Avalanche Edition 380LT Fifth Wheel
REAR BUNK ROOM SUITE / 2 BATHROOM / AUTO LEVELING / SLIDE TOPPERS / 220W SOLAR PANEL/ 3 AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 AVALANCHE 380LT
- DÉCOR – AVALANCHE – LODGE
- EXTERIOR DÉCOR – AVALANCHE – WHITE FOG
- BASE CAMP PACKAGE
- 6 POINT HYDRAULIC AUTO LEVEING
- ROAD ARMOR PIN BOX
- REFRIGERATOR – 12V – 20 CF
- DUAL 15K A/C PACKAGE
- 13.5K 3RD A/C
- SLIDE AWNING PACKAGE – QUADS AND ABOVE
- SOLAR FLEX PROTECT
- RIVA SEAL – GO CAMPING
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $35,855
Sale Price: $87,995
Stock# 38726
Interior Color: Dovetail, Lodge
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Dovetail, Lodge |
| Hitch Weight | 2605 lbs |
| Dry Weight | 14305 lbs |
| Cargo Capacity | 2195 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 83 gals |
| Black Water Capacity | 98 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV |
| Awning Info | 11' and 16' Power Carefree w/Adjustable Arms |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 760328 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


