New 2026 Keystone RV Arcadia 3790RO Fifth Wheel
REAR PRIVATE OFFICE / THEATER SEATING / DUAL ENTRY DOOR / AUTO LEVELING / SLIDE TOPPERS / 220 W SOLAR PANEL / 2 AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 ARCADIA 3790RO
- Décor - Arcadia – DOVETAIL
- EXTERIOR DÉCOR – ARCADIA - WHITE
- HardCORE Construction Pkg
- Arcadia 3/4 Ton Pkg
- Performance Package
- Seasonal Camping Pkg
- SOLAR FLEX PROTECT
- 3RD AC PREP
- HELUX PIN BOX
- ABS BRAKING SYSTEM
- 2nd A/C
- REFRIGERATOR – 12V – 16 CF
- SLIDE AWNING PACKAGE – TRIPLE SLIDES
- RVIA Seal - Go Camping
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $29,713
Sale Price: $71,995
Stock# 39533
Interior Color: Dovetail, Lodge
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 7 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Interior Color | Dovetail, Lodge |
| Hitch Weight | 2650 lbs |
| Dry Weight | 12570 lbs |
| Cargo Capacity | 1930 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 48 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Solar Friendly |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban On Demand Tankless |
| AC BTU | 18000 btu |
| TV Info | LR Smart 50" HD Flat Screen |
| Awning Info | 11' & 16' Power w/Adjustable Arms and LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 550307 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


