New 2026 Keystone RV Arcadia Select 27SBH Fifth Wheel
Rear Bunkhouse / Mid Living / Queen Bed / 2nd A/C / 20’ Awning
Arcadia Select fifth wheel 27SBH highlights:
- 20' Electric Awning
- U-Shaped Dinette Slide
- Queen Bed
- Triple Double-Size Bunks
Options Added:
Arcadia Select Package*
Electric Stabilizer Jacks
Solar Flex Ready
10 cu/ft Refrigerator - 12V
2nd A/C
RVIA Seal
This fifth wheel with an open concept kitchen and living area is sure to feel just like home! You can relax with friends and family around the U-shaped dinette or on the tri-fold sleeper sofa, and there is a TV/radio in this space for entertainment. The rear private bunkhouse includes double-size triple bunks and a wardrobe for your guests' things, and you'll have your own wardrobes up front in the private bedroom. There is also a queen bed here and dual nightstands to keep your phone and glasses close by. And don't overlook the exterior with its 20' electric awning and LCI Solid Steps!
With any Arcadia Select fifth wheel by Keystone you will enjoy easy towability and at-home comforts at an affordable price! The laminated sidewalls with five sided aluminum superstructure will provide a strong foundation so you can enjoy your RV for years to come, plus a one-piece, heated and enclosed polypropylene underbelly means you can camp year around! And an upgraded Roto-Flex hitch pin will make it easy to tow. Head inside to find tall slides for added space, seamless, pressed countertops, convenient underbed storage, and a large shower with a retractable door and skylight. These fifth wheels also include a Blade Pure A/C system, Girard on-demand tankless water heater, two 30 lb. LP tanks, and more utilities to make your camping experience run smoothly.
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,990 or $28/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $14,844
Sale Price: $38,900
Stock# TE550409
Interior Color: Select
| Sleeps | 11 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 8 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Interior Color | Select |
| Hitch Weight | 1560 lbs |
| GVWR | 9900 lbs |
| Dry Weight | 7870 lbs |
| Cargo Capacity | 2030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Solar Friendly |
| Refrigerator Size | 10.4 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 20' Electric with Gas Strut Arm |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


