New 2026 Keystone RV Arcadia Super Lite 242SLMD Fifth Wheel
Rear Kitchen / Auto Leveling / Theater Seating / Solar 220 W System / ABS BRAKING SYSTEM / 2 AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ARCADIA 242SLMD
- DÉCOR – ARCADIA – DOVETAIL
- PERFORMANCE PACKAGE
- SEASONAL CAMPING PKG
- SUPER LITE CONSTRUCTION PKG
- HELUX PIN BOX
- ABS BRAKING SYSTEM
- 2ND A/C
- SOLAR FLEX PROTECT
- THEATER SEATING
- REFRIGERATOR – 12V – 10 CF
- RIVA SEAL – GO CAMPING
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $15,503
Sale Price: $52,995
Stock# 39415
Interior Color: Hemp
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Interior Color | Hemp |
| Hitch Weight | 1355 lbs |
| Dry Weight | 8000 lbs |
| Cargo Capacity | 1900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Solar Friendly |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 31500 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 21' Electric w/Gas Strut Arm |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 550586 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


