New 2026 Keystone RV Avalanche 390DS Fifth Wheel
Travel in comfort and style with the Keystone Alpine Avalanche Edition 390DS
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $24,433
Sale Price: $86,997
Stock# 110548
Interior Color: LODGE
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | LODGE |
| Hitch Weight | 2740 lbs |
| Dry Weight | 14258 lbs |
| Cargo Capacity | 2482 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 132 gals |
| Black Water Capacity | 98 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King, Queen |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV |
| Awning Info | 11' & 16' Power Carefree w/Adjustable Arms |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFAVU27TE760219 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


