New 2026 Keystone RV Bullet 310RES Travel Trailer
REAR LIVING / THEATER SEATING / KING BED / ALL POWER JACKS / 200W SOLAR PANELS / 2ND AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 BULLET 310RES
- DÉCOR – BULLET – TRANQUIL TIMBER
- WHITE
- UPGRADED EQUIPMENT PACKAGE
- THEATER SEATING
- 15K A/C
- 50 AMP SERVICE W/ 2ND A/C PREP
- SOLAR FLEX PROTECT
- REFRIGERATOR – 12V – 10CF
- 2ND 13.5K A/C
- FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
- RVIA SEAL – GO CAMPING
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $18,789
Sale Price: $49,995
Stock# 38066
Interior Color: Tranquil Timber
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Interior Color | Tranquil Timber |
| Hitch Weight | 1030 lbs |
| Dry Weight | 8215 lbs |
| Cargo Capacity | 2285 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 12V Smart TV |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 430838 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


