New 2026 Keystone RV Coleman Legacy 2400 REX Fifth Wheel
Coleman's First Fifth Wheel
Brand-new and building on the Coleman models you love, Coleman Legacy Fifth Wheels take camping to the next level. From smart hidden storage to oversized features competitors can’t match, these RVs offer an outdoor experience unlike any other.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $12,300
Sale Price: $71,499
Stock# PM1111
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1345 lbs |
| GVWR | 9800 lbs |
| Dry Weight | 7655 lbs |
| Cargo Capacity | 1345 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 18000 btu |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 4YDFCML25TA937346 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


