New 2026 Keystone RV Fuzion Impact Edition 416 Toy Hauler Fifth Wheel
15 FT GARAGE / 2 BATHROOM / AUTO LEVELING / L-SHAPED SOFA / 220 W SOLAR PANEL / 3 AC / 2 AWNINGS!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 IMPACT 416
- DÉCOR – IMPACT – MAHOGANY
- EXTERIOR DÉCOR – IMPACT – WHITE
- INTENSE INTERIOR
- KNOCKOUT PACKAGE
- EXTREME EXTERIOR
- SOLAR FLEX PROTECT
- REFRIGERATOR – 12V – 16 CF
- SLIDING REAR PATIO DOOR
- 5.5K GENERATOR
- TRIPLE A/C PACKAGE
- RAMP DOOR PATIO PACKAGE
- RIVA SEAL – GO CAMPING
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $40,593
Sale Price: $91,995
Stock# 39153
Interior Color: Mahogany
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Interior Color | Mahogany |
| Hitch Weight | 3005 lbs |
| Dry Weight | 14600 lbs |
| Cargo Capacity | 3400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 15 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 20' Electric with Adjustable Arms, Auto Dump, LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 815348 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


