New 2026 Keystone RV Passport Classic 260BHC Travel Trailer
Keystone RV Passport Classic travel trailer 260BHC highlights:
- Dual Entry Doors
- 21' Awning
- Jack Knife Sofa
- Kitchen Pantry
- Sleeps Eight
The double-size bunks in this spacious travel trailer make it family approved and perfect for camping with a larger group. You'll have your own private bedroom up front with a queen bed and dual bedside wardrobes, and there are sliding doors to the bedroom which help save space. The main living area and kitchen is made open thanks to the large slide out which houses the booth dinette and jack knife sofa. The fully equipped kitchen lets the chef of your group whip up their best meals, and the full bath with its own exterior entry door is sure to come in handy!
Comfort is found all throughout each one of these Keystone RV Passport Classic travel trailers! They are built with a heated and enclosed underbelly, tinted safety glass windows, and a fully walkable roof for added durability. There are also leaf spring axles, a new Keyed A-Like locking system, and a new glass entry door with a built-in shade for privacy. Inside, you'll find deluxe night shades, residential-style bathroom countertops, LED lighting throughout, and new custom metal window valances to name a few comforts.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $13,750
Sale Price: $29,999
Stock# 52967
Interior Color: CEDAR FROST
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Interior Color | CEDAR FROST |
| Hitch Weight | 615 lbs |
| Dry Weight | 5360 lbs |
| Cargo Capacity | 1640 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST215/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Large Double Door 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTPPM21TD411706 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


