New 2026 Keystone RV Raptor 430 Toy Hauler Fifth Wheel
FULL BODY PAINT / 15FT GARAGE / AUTO LEVELING / DUAL ENTRY DOOR / 5.5K GENERATOR / 400 W SOLAR PANEL / 2000W INVERTER / 3 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 RAPTOR 430
- DÉCOR – RAPTOR – LOAM
- EXTERIOR DECOR - RAPTOR-CUSTOM PAINT - WAKE SURF BLACK
- VELOCITY PACKAGE
- INTERIOR LUXURY PACKAGE
- EXTERIOR ADVENTURE PACKAGE
- ELECTRIC BEDS W/DUAL OPPOSING COUCHES
- 6 POINT HYDRAULIC AUTO LEVELING
- IN COMMAND SMART AUTOMATION SYSTEM
- REFRGERATOR – 12V – 20 CF
- SLIDING REAR PATIO DOOR
- 5.5K GENERATOR
- TRIPLE A/C PACKAGE
- RAMP PATIO W/AWNING & PATIO STEPS
- 2 -100AH DFE HEATED LITHIUM BATTERIES
- SOLAR FLEX DISCOVER
- RIVA SEAL – GO CAMPING
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $60,171
Sale Price: $136,995
Stock# 39267
Exterior Color: Matte Black, Matt White, Wake Surf Teal, Wake Surf Gray
Interior Color: Galaxy, Loam
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 45 ft 10 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Interior Color | Galaxy, Loam |
| Exterior Color | Matte Black, Matt White, Wake Surf Teal, Wake Surf Gray |
| Hitch Weight | 3770 lbs |
| Dry Weight | 17518 lbs |
| Cargo Capacity | 3482 lbs |
| Fresh Water Capacity | 173 gals |
| Grey Water Capacity | 104 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Tire Size | 215/75R17.5H |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | Onan 5,500W Gas |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 42" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Garage Size | 15 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR 50" Smart LED TV, BR Smart LED TV, Garage 40" Smart LED TV, Ext. 50" Smart TV |
| Awning Info | 14' & 14' Girard Electric with LED Lights |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 800302 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


