New 2026 Keystone RV Raptor 444 Toy Hauler Fifth Wheel
13.6 FT GARAGE/ FOLDING POWER SIDE PATIO/ L SHAPED SOFA/ ONE AND HALF BATH/ 440W SOLAR AND 2000W INVERTER
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 RAPTOR 444
- DÉCOR – RAPTOR – GALAXY
- EXTERIOR DÉCOR – RAPTOR – CUSTOM PAINT – MATTE WHITE
- VELOCITY PACKAGE
- INTERIOR LUXURY PACKAGE
- EXTERIOR ADVENTURE PACKAGE
- TRIPLE A/C PACKAGE
- RAMP PATIO W/AWNING & PATIO STEPS
- POWER RAMP DOOR
- 6 POINT HYDRAULIC AUTO LEVELING
- IN COMMAND SMART AUTOMATION SYSTEM
- 5.5K GENERATOR
- PREMIUM SOUND SYSTEM
- REFRIGERATOR – 12V – 20 CF
- SLIDING REAR PATIO DOOR
- SOLAR FLEX DISCOVER
- 2 – 100AH DFE HEATED LITHIUM BATTERIES
- RVIA SEAL – GO CAMPING
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $65,388
Sale Price: $135,995
Stock# 38333
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 46 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3850 lbs |
| Dry Weight | 17335 lbs |
| Cargo Capacity | 3665 lbs |
| Fresh Water Capacity | 173 gals |
| Grey Water Capacity | 104 gals |
| Black Water Capacity | 104 gals |
| Tire Size | 215/75R17.5H |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 42" x 30" |
| Number of Awnings | 3 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Garage Size | 13 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR 50" Smart LED TV, BR Smart LED TV, Garage Smart LED TV |
| Awning Info | 14', 10' & 13' Girard Cassette Electric with LED Lights |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 800144 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


