New 2026 Keystone RV Raptor Carbon Series 360 Toy Hauler Fifth Wheel
Keystone Raptor Carbon Series toy hauler 360 highlights:
- Dual Slide Outs
- Raised Bar with Flip-Up Seats
- Dual Opposing Sofas in Garage
- 12V Refrigerator
- 30 Gallon Fuel Tank
Trips to the lake with friends and family just got better with this toy hauler in tow! Once you've unloaded your toys from the 13' separate garage, head out to kick up some mud! The full bath with a 40" x 28" shower will be waiting for you when you return, and you can turn the garage into living space with its dual opposing sofas. There is also an electric bed here plus a loft with a twin bed for guests to sleep on. The combined kitchen and living area is also a place where everyone can gather thanks to the two double-seat sofas and raised bar with flip-up seats. And you'll find the front private bedroom to be ultra cozy with its king bed, slide out wardrobe with drawers, plus two additional wardrobes on either side of the bed. There are even nightstands with wireless phone chargers; how convenient!
With any Keystone Raptor Carbon Series toy hauler fifth wheel, you will find laminated sidewalls with double-welded aluminum construction plus an Alpha Super Flex roof for added durability. There is also an upgraded MORryde CRE3000 suspension, a 6-point hydraulic leveling system, and an exterior convenience center to easily access all your hookups. Inside, you'll love the hardwood soft-close cabinet doors, designer style vinyl flooring throughout, and LED lighting. The Extreme Weather Package will add protection against the elements, and the on-demand tankless water heater will provide endless hot showers!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 26T3492
Interior Color: GALAXY
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | GALAXY |
| Hitch Weight | 3240 lbs |
| Dry Weight | 13093 lbs |
| Cargo Capacity | 4147 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | ST235/80R16F |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 40" x 28" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 13 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| TV Info | 42" LED TV |
| Awning Info | 20' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDFCNT22TF805265 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


