New 2026 Keystone RV Sprinter 3900DBL Fifth Wheel
Bunkhouse with Loft Above / Two Ful Baths / Outdoor Kitchen / Theater Seating / Auto Leveling / 220 W Solar System / 3 AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 SPRINTER 3900DBL
- DÉCOR – SPRINTER 2026 – TEAK
- EXTERIOR DÉCOR – SPRINTER – WHITE
- COMFORT PACKAGE
- CAMPING MADE EASY PACKAGE
- LUXURY PACKAGE
- KING BED
- THEATER SEATING
- WASHER/DRYER PREP
- ELECTRIC 4 POINT LEVELING SYSTEM
- 13.5K 3RD A/C
- PREMIUM OUTDOOR KITCHEN
- MAXX AIR RAINSENSOR VENT
- REFRIGERATOR – 12V – 16 CF
- SOLAR FLEX PROTECT
- FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
- RIVA SEAL – GO CAMPING
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $27,185
Sale Price: $72,995
Stock# 39505
Interior Color: Teak, Sand
| Sleeps | 9 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Teak, Sand |
| Hitch Weight | 2595 lbs |
| Dry Weight | 13697 lbs |
| Cargo Capacity | 2893 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 122 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST255/85R16G |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 40" x 30" |
| Number of Awnings | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban Tankless On Demand |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Awning Info | 10', 10' & 17' Electric w/ Friction Hinge Adjustment, LED Light Strip, & Manual Overrid |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 530467 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


