New 2026 Keystone RV Sprinter 3920DSL Fifth Wheel
TWO BEDROOM/ TWO FULL BATH/ KING BED QUEEN HUGE LOFT/ THEATER SEATING/ 22OW SOLAR PANEL
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 Sprinter 3920DSL - Fifth Wheel
- Decor - Sprinter 2026 - Teak
- Exterior Decor - Sprinter - White
- Comfort Package
- Camping Made Easy Package
- Luxury Package
- King Bed
- Theater Seating
- Washer/Dryer Prep
- Electric 4 Point Leveling System
- Maxx Air Rainsensor Vent
- Refrigerator - 12V - 16 cf
- Solar Flex Protect
- Free Standing Dinette and Chairs
- RVIA Seal - Go Camping
- Commercial Drivers License Transport
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $27,602
Sale Price: $64,995
Stock# 37829
Interior Color: Teak, Cedar
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 9 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Teak, Cedar |
| Hitch Weight | 2490 lbs |
| Dry Weight | 13250 lbs |
| Cargo Capacity | 3150 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 122 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35500 btu |
| Available Beds | King, King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 10' and 17' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 530139 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


