New 2026 Keystone RV Sprinter 3980FBS Fifth Wheel
FRONT QUAD BUNK SUITE/ ONE AND A HALF BATH/ THEATER SEATING / MASTER BEDROOM / 220W SOLAR PANEL / 3 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
2026 SPRINTER 3980FBS
DÉCOR – SPRINTER 2026 – SAND
EXTERIOR DÉCOR – SPRINTER – WHITE
COMFORT PACKAGE
CAMPING MADE EASY PACKAGE
LUXURY PACKAGE
WASHER/DRYER PREP
ELECTRIC 4 POINT LEVELING SYSTEM
13.5 3RD A/C
KING BED
THEATER SEATING
MAXX AIR RAINSENSOR VENT
REFRIGERATOR – 12V – 16CF
SOLAR FLEX PROTECT
FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
RVIA SEAL – GO CAMPING
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $25,527
Sale Price: $69,995
Stock# 39439
Interior Color: Teak, Sand
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Teak, Sand |
| Hitch Weight | 2720 lbs |
| Dry Weight | 12881 lbs |
| Cargo Capacity | 3819 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban Tankless On Demand |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Awning Info | 10' and 15' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 530658 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


