New 2026 Lance 1191 Truck Camper
- Booth Dinette
- Queen-Size Bed
- Three-Burner Cooktop
- Ducted Heat
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $6,588
Sale Price: $64,995
Stock# VT021
| Sleeps | 4 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Dry Weight | 3425 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Floor Length | 11 ft 11 in |
| Wet Weight | 3973 lbs |
| Center of Gravity Front | 52.5 in |
| Center of Gravity Rear | 46.5 in |
| LP Tank Capacity | 7 gals. |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | LPG/110V/DSI |
| Truck Bed Size | Long |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 181286 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


