New 2026 Leisure Travel Vans Wonder W24RTB Motor Home Class B+
PREMIUM CLASS B+ MOTORHOME COMBINING AUTOMOTIVE DRIVABILITY WITH RESIDENTIAL-STYLE COMFORT. DELIVERING IMPRESSIVE POWER, ADVANCED SAFETY SYSTEMS, LITHIUM POWER AND AWD FOR EXTENDED ADVENTURES OR FULL-TIME TRAVEL.
Call for details.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# SKB14632
Chassis: FORD TRANSIT
Exterior Color: EURO SPORT
Interior Color: DOVE
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | DOVE |
| Exterior Color | EURO SPORT |
| GVWR | 11000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36.5 gals |
| Grey Water Capacity | 26.4 gals |
| Black Water Capacity | 26.4 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Generator | YES |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 63 |
| Engine | 3.5L EcoBoost V6 |
| Chassis | FORD TRANSIT |
| Horsepower | 310 hp |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 178 in |
| Available Beds | 2 |
| Torque | 400 ft-lb |
| Refrigerator Type | Refrigerator/Freezer |
| Refrigerator Size | 6.2 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | LARGE |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | TRUMA AQUAGO COMFORT PLUS |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LED SMART TV X 2 |
| Awning Info | ELECTRIC |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 440 watts |
| VIN | 1FDRU8PG2SKB14632 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

