New 2026 Outdoors RV Black Stone Mountain Series 270RLS Travel Trailer
CALL FOR AVAILABILITY & PRICING - GOING FAST!
Outdoors RV Black Stone Mountain Series travel trailer 270RLS highlights:
- Double Slides
- Walk-Thru Bath
- 20' Awning
- Dual Recliners
You'll love every minute spent in this dual entry travel trailer! If you enter in through the front master bedroom, you'll find a queen bed slide, a large front closet, and a bench/hamper. A walk-thru bath will take you to the combined kitchen and living area where you'll find the second entry door, dual recliners, and mountain dinette slide. And don't overlook the full kitchen, complete with a sunken range with a glass front, a flip-up counter, a pantry, plus more!
With any Black Stone Mountain Series travel trailer by Outdoors RV, you will enjoy climate designed four seasons camping thanks to the thermal pane windows and unique heated, insulated holding tank design. The custom-built chassis and rugged integrated A-frame are built for strength and durability, along with the rugged 2" bonded aluminum frame walls. Each model includes LG solid surface countertops, granite designed backsplash, vaulted radius ceilings, and a mountain comfort premium mattress for all-around comfort. You will also love the XL panoramic slide out windows and the dual pane living room skylight with a shade to let natural light in!
*All prices listed are starting rates and are subject to change based on selected options and customization. Additional upgrades, features, and enhancements not shown here are available at an extra cost. Final pricing will vary depending on the specific selections made.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $12,354
Sale Price: $70,004
Stock# DAU-BS270RLS
Interior Color: High Desert, Western Sunrise
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | High Desert, Western Sunrise |
| GVWR | 11000 lbs |
| Dry Weight | 2810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | ST235/80/16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Off Grid |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5200 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| TV Info | LR 32" Swing-Out TV |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


