New 2026 Palomino Backpack Edition B-580H Truck Camper
Our Pricing Includes Freight, Prep, Battery, LP and Orientation with a Technician.1/4 Ton Truck Only!
Options Included:
- HI GLOSS GREY EXTERIOR
- OVE VALUE PACKAGE
- FACTORY INSTALLED A/C
Palomino Backpack Edition OVE truck camper B-580H highlights:
- LP Tank/Storage
- L-Shaped Dinette
- 38" x 75" Bed
- Sleeps Three
This truck camper is perfect for all your outdoor adventures! Enjoy a good night's rest on the front 38" x 75" bed with a 5" mattress for a great night's rest. There is a large countertop where you can prep sandwiches or set your essentials out, and an L-shaped dinette provides a place to dine together or play a game of cards.
Each Backpack Edition truck camper by Palomino is constructed with high-density block foam insulation, an alpha super flex membrane roof, and Azdel substrate for added durability. You will also love the decorative wall board plus the white or grey hi-gloss exterior fiberglass that is eye-catching and easy to keep clean!
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $5,139
Sale Price: $17,914
Stock# 120726
| Sleeps | 3 |
| Length | 10 ft 10 in |
| Ext Width | 6 ft 4 in |
| Ext Height | 7 ft 11 in |
| Dry Weight | 1204 lbs |
| Fresh Water Capacity | 8 gals |
| Floor Length | 6 ft 5 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Truck Bed Size | Short |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Hard-Side |
| VIN | 4X4SHR304TN120726 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


