New 2026 Redwood RV Redwood 412GK Fifth Wheel
FULL BODY CUSTOM PAINT / REAR LIVING / THEATER SEATING / KING BED / DISHWASHER / HYDRUALIC LEVELING / 3 AC !!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 REDWOOD 412GK
- DÉCOR – REDWOOD – TUCSON
- EXTERIOR DÉCOR – REDWOOD – CUSTOM PAINT – FROSTEDEMERALD
- REDWOOD CABINET COLOR – COASTAL
- REDWOOD FULL – TIME LIVING PACKAGE
- REDWOOD PARKS PACKAGE
- RESIDENTIAL APPLIANCE PACKAGE
- 3RD 15K A/C
- SLIDE AWNING PACKAGE – QUAD SLIDES
- DISHWASHER
- REFRIGERATOR – RESIDENTIAL – 18 CF
- RVIA SEAL – GO CAMPING
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $83,661
Sale Price: $139,995
Stock# 38649
Exterior Color: Royal Slate, Frosted Emerald, Smokey Charcoal, White Mahogany
Interior Color: Sand, Silver, Stone
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 9 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Sand, Silver, Stone |
| Exterior Color | Royal Slate, Frosted Emerald, Smokey Charcoal, White Mahogany |
| Hitch Weight | 3308 lbs |
| Dry Weight | 17090 lbs |
| Cargo Capacity | 3910 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | 17.5" H |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 22 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 65" TV, BR TV |
| Awning Info | 11' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 340016 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


