New 2026 Thor Motor Coach Outlaw 29T Motor Home Class C - Toy hauler
10FT GARAGE / REAR PATIO DECK / SOFA MUPRHY BED / SWIVEL CHAIRS / 2 TV CHAIR / 100 W SOLAR / 1000 W INVERTER !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 OUTLAW 29T
- Auto Leve ing Jacks w/Touch Pad Control,
- SmoothTECH™ Suspension Upgrade , Frameless Windows
- Drop Down Ramp Door w/Raillng for Patio use & Power Awning
- Bug Screen Curtain in Garage
- 10" Dash Radio, Sirius /XM Ready. Touch N' Go Control
- Panel, Emergency Engine Start, Keyless Entry.
- Steering Wheel Audio and Camera Control Back-up Monitor
- Heated, Remote Ext Mirrors w/Side Cameras
- Leatherette Swivel Captain's Chairs
- Valve Stem Extenders
- Black Wheels, Exterior Dog Tether, Cabover Sleeping Area
- Leatherette Sofa + Murphy Bed Conversion and Arm Mounted Tables, Window Privacy Roller Shades
- 12V Attic Fan in Overhead Bunk
- 12v Refrigerator w/Auto Generator Start
- 3-Bumer Gas Cooktop with Glass Cover
- Convection Microwave Oven w/Air Fryer
- Flip-Up Countertop Extension
- Kitchen Countertop LED Accent Lighting
- Ceiling Vent in Kitchen 12V w/Switch
- 40" TV on Manual Swivel in Cabover Exterior 32" TV w/Bluetooth® & Soundbar
- 4.0 Gas/LP Generator
- Winegard ConnecT™ WiFi/4G/TV Antenna
- Single High Output Roof A/C
- Single A/C in Garage
- Single Group 31-High-Capacity House Battery
- 100W Solar Charging System w/Power Controller
- Garage USB Charging Port
- Tankless Water Heater
- Exterior Water Hose w/Spray Nozzle
- Exterior LP Connection
- Holding Tanks w/Heat Pads
- Black Tank Flush System
- 1OOOW INVERTER
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $65,626
Sale Price: $114,995
Stock# 38392
Chassis: Ford E-Series
Exterior Color: Standard Graphics
Interior Color: Carbon Steel
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Carbon Steel |
| Exterior Color | Standard Graphics |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 34.5 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Generator | 50 State 4.0 kW Dual Gas/LP |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2464 |
| Engine | 7.3 L V8 |
| Chassis | Ford E-Series |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 213 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Murphy |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 10 ft |
| LP Tank Capacity | 40.9 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 20000 btu |
| Basement Storage | 18 cu. ft. |
| TV Info | Cab 40" Smart TV, Ext. 32" TV |
| Awning Info | 17' Power w/LED Lights |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | D24626 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


