New 2026 Thor Motor Coach Sequence 20U Motor Home Class B
Thor Motor Coach Sequence Class B gas motorhome 20U highlights:
- Wet Bath
- Keyless Entry System
- Opposing Sofas
- Closet
This is the perfect motorhome for you and your partner! The rear area features two sofas that effortlessly convert to a spacious full-width bed, measuring 72” x 66” for a restful night's sleep. A removable table provides a convenient spot for meals, work, or play, while a closet offers ample storage for your belongings. The wet bath is practical and efficient, and a portable cooktop, sink, and fridge provide all the necessary appliances to cook your favorite dishes each day. Leatherette swivel chairs add a touch of luxury, and a microwave gives quick and easy meal solutions. With its functional design and comfortable amenities, this motorhome is perfect for couples or solo travelers seeking a relaxing getaway.
Each one of these Thor Motor Coach Sequence Class B gas motorhomes are built with a RAM Promaster 3500 XT window van chassis and powered by a fuel-efficient V-6 engine for an easy drive, economical explorer van! They are equipped with solid surface countertops, Euro-style upper cabinet doors, cassette shades, a Thule lateral arm power awning with integrated LED lighting, and more stand-out features. Modern living and convenience is what you will find throughout the interiors with a premium touchscreen dash radio. Plus, there is residential vinyl flooring so you can bring your furry friend along and not worry about messes becoming stains!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $58,201
Sale Price: $109,995
Stock# 117793
Chassis: RAM Promaster
Exterior Color: CERAMIC GRAY
Interior Color: COASTAL CREAM
| Sleeps | 2 |
| Length | 21 ft 1 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | COASTAL CREAM |
| Exterior Color | CERAMIC GRAY |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 4.75 gals |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 3.6L Pentastar V6 |
| Chassis | RAM Promaster |
| Horsepower | 276 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Torque | 250 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 24 lbs |
| Water Heater Capacity | 2.64 gal |
| Water Heater Type | Truma Combi Eco LP |
| AC BTU | 11000 btu |
| Awning Info | 12' Thule Lateral Arm Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 11500 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 3C6MRVJG8SE569342 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


