New 2026 Thor Motor Coach Tellaro 20U Motor Home Class B
"Guaranteed, Lowest Prices in California" TWIN BED / 2800 GEN / 200W SOLAR PANEL / 24" TV !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2026 TELLARO 20U
- Power Patio Awning w/LED Lights•Matte Black
- Roof Rack System
- Front Paint Protection
- Heated Remote Exterior Mirrors
- Digital Rearview Mirror
- Leatherette Swivel Captain's Chairs
- Cockpit Floor Mat
- 3--piece Windshield Privacy Black Out Shades
- Back·UP Monitor
- Aluminum Wheels
- Two Lap Belts in Sofa
- Cassette Shades
- Black Out Panels For Rear And Side Windows
- Removable Sofa Table
- Tecnoform Curve Doors
- Double Door Refrigerator
- Single Burner Induction Cooktop
- Solid Surface Kitchen Countertops
- Microwave Oven
- Cassette Toilet
- Twin Beds With Dual Memory Foam Cushions
- Fully Enelosed Wet Bathroom
- Rear Screen Door
- Power Vent
- 24" TV in Living Area
- 1OOOW Inverter
- 2800 Generator
- Rapid Camp+™ Multiplex Wiring Control System
- Single Power Saver A/C
- Winegard 2.0 Connect
- 200W Solar Panel with Controller
- Combination Water Heater and Furnace
- StarLink® Prep
- Exterior LP Connection
- Outside Shower
- Holding Tanks w/Heat Pads
- (2) Group 31 House Batteries
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $62,431
Sale Price: $104,995
Stock# 38935
Chassis: RAM ProMaster 3500 XT
Exterior Color: Full Body Paint; Silver, White. Ceramic Gray
Interior Color: Modern White
| Sleeps | 2 |
| Length | 21 ft 1 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | Modern White |
| Exterior Color | Full Body Paint; Silver, White. Ceramic Gray |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 13.5 gals |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Generator | 2800 Gas |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2422 |
| Engine | 3.6L Pentastar V6 |
| Chassis | RAM ProMaster 3500 XT |
| Horsepower | 276 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Available Beds | Two Twin |
| Torque | 250 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 24.78 lbs. |
| Water Heater Capacity | 2.64 gal |
| Water Heater Type | Combi Eco LP |
| AC BTU | 11000 btu |
| Awning Info | 12' Thule Lateral Arm Power with Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 11500 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 569388 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


