New 2026 Thor Motor Coach Tellaro Sport 20LS *PLEASE CALL FOR BEST PRICING* Motor Home Class B
*PLEASE CALL FOR BEST PRICING* || Class B Motorhome / Rear Wet Bath / Expanding Sleeper Sofa
*PLEASE CALL FOR BEST PRICING*
Tellaro Sport Class B 20LS gas motorhome highlights:
- Wet Bath
- Expanding Sleeper Sofa
- Removable Sofa Table
Options Added:
Sport Edition
Power Patio Awning w/LED Lights
This Tellaro Sport Class B gas motorhome has a very helpful kitchen with a pop-out outlet, a flip-up countertop, and a microwave oven! There is a removable sofa table so that you can combine the two twin-size beds together to create one large 74" x 80" expanding sleeper sofa bed. There are pocket doors at the wet bath's entrance to utilize space well, and inside the bathroom you will find a wardrobe and drawers to keep your linens and toiletries safely tucked away.
The Thor Motor Coach Tellaro Sport Class B gas motorhome has all of the features you love on a larger motorhome wrapped up in a compact and easy-to-drive package! You'll want to call the Tellaro Sport home as soon as you see the great things it offers, like a screen door that you can use to bring in fresh air and keep out bugs and a Rapid Camp+® multiplex wiring control system that you can use to stay in charge of your coach's electrical functions. You will find factory, swivel captain's chairs, flat panel style upper cabinet doors, blackout zipper window shades, patio awning prep, and pressed countertops with an undermount sink and dry rack sink cover.
A protection plan can be added to this motorhome for an additional cost. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.49% APR for 240/mo with no taxes included and 10% down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $56,581
Sale Price: $99,995
Stock# SE554268
Chassis: RAM ProMaster 3500 XT
Exterior Color: Silver
Interior Color: Charcoal Fusion
| Sleeps | 2 |
| Length | 21 ft 1 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | Charcoal Fusion |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Dry Weight | 7038 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 13.5 gals |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Generator | 2800 Gas |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine | 3.6L Pentastar V6 |
| Chassis | RAM ProMaster 3500 XT |
| Horsepower | 276 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Available Beds | Two Twin with King Conversion |
| Torque | 250 ft-lb |
| Refrigerator Type | Single Door 12V |
| Cooktop Burners | 1 |
| LP Tank Capacity | 24.78 lbs. |
| Water Heater Capacity | 2.64 gal |
| Water Heater Type | Combi Eco LP |
| AC BTU | 11000 btu |
| Gross Combined Weight | 11500 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


