New 2026 Thor Motor Coach Vegas 24.1 Motor Home Class A
"Guaranteed, Lowest Prices in California" PARTIAL PAINT / 4000W GENERATOR / DRIVER OVERHEAD BUNK / KING CONVERSION / 2 TV !!
The following is a list of Additioal Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 VEGAS 24.1
- Frameless Windows
- 14" Touchscreen Dash Radio w/Bluetooth®, Android Auto®, Apple CarPlay™ &
- Sirius/XM® Radio
- Steering Wheel Audio and Camera Control Heated, Remote Ext Mirrors w/SideCameras Reclining/Swivel Captain's Chairs
- Stow-Away Coffee Table
- Valve Stem Extenders on Rear Wheels Leatherette Tri-fold Sofa w/Tab!es
- Wireless Phone Charger w/USB Plug
- Window Privacy Ro??er Shades
- Pop-up Outlet & Charging Station Kitchen Clop Double Door Refrigerator
- 2-Burner Cooktop w/Glass Cover & Electric Start Convection Microwave Ovenw/Air Fryer
- Flip-Up Countertop Extension
- Kitchen Countertop LED Accent Lighting
- Twin Beds Convert to Full Unit Width Bed Bedroom USB Charging Station
- 12V Outlet in Bedroom for CPAP Machine
- 32• TV in Living Area
- 32" TV in Bedroom
- Rapid Camp+™ Multiplex Wiring Control System Winegard Connect™WiFi/4G/TV Antenna
- 30 AMP Service w/Detachable Power Cord
- 4.0 Gas/LP Generator
- Automatic Generator Start
- Single High Output Roof A/C
- Second Auxiliary Battery
- 1 DOW Solar Panel with Controller
- Expandable Solar Port
- Tankless Water Heater
- Outside Shower
- Exterior Spray Port
- Exterior LP Connection
- Holding Tanks w/Heat Pads
- Black Tank Flush System
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $64,393
Sale Price: $113,995
Stock# 39205
Chassis: Ford E-Series
Exterior Color: Black Jack Edition, Stardust, White Lightning Standard Graphics on HD-Max
Interior Color: Seapearl, Mica
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Seapearl, Mica |
| Exterior Color | Black Jack Edition, Stardust, White Lightning Standard Graphics on HD-Max |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | 4.0 kW Gas Dual Gas/LP |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 2266 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E-Series |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 188 in |
| Available Beds | Two Twin with King Conversion |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 27" x 27" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40.9 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Basement Storage | 68.8 cu. ft. |
| TV Info | LR 32" Smart TV, BR 32" Smart TV |
| Awning Info | 16' Lateral Arm Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 18500 lbs |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 100 watts |
| VIN | D31305 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


